1. Reprezentacja Słowacji przegrała z Ugandą 1:3 w towarzyskim spotkaniu rozegranym w Abu Zabi. Kadra złożona głównie ze słowackich ligowców została wzmocniona Romanem Gergelem (Bruk-Bet) i Martinem Bukatą (Piast), którzy rozegrali po 90 minut. David Guba, rozegrał końcowe 20 minut, zaś Patrik Misak (obaj Bruk-Bet) cały mecz spędził na ławce rezerwowych.
 1. Michal Papadopulos został oficjalnie nowym piłkarzem Piasta Gliwice. Czeski napastnik grający przez ostatnie sezony dla Zagłębia Lubin, związał się z Piastunkami 1,5-rocznym kontraktem. Ostatniego gola zdobył w lipcu.
 1. Jak podaje oficjalna strona internetowa Jagiellonii, dwóch obcokrajowców ma być od jutra testowanych w Białymstoku. Jednym z nich jest 24-letni obrońca, Aleksandar Damcevski (4-krotny reprezentant Macedonii, ostatnio występujący w FK Atyrau z Przemysławem Trytko). Drugim jest Smeli Khoaali na temat którego wiadomo tylko tyle, że jest 23-letnim francuskim pomocnikiem z Lievin…
 1. Łączony dotychczas z Arką Gdynia, 22-letni napastnik – Budu Ziwziwadze ma być również w orbicie zainteresowań Wisły Kraków (via polsatsport.pl).
 1. Kuba Pęczkowicz twierdzi, że niewykluczony jest powrót do Śląska Roberta Picha. Słowacki skrzydłowy odrzucił podobno oferty z klubów czeskich i greckich.

Doceniacie czas poświęcony przez nas na przygotowanie niniejszego raportu? Jeżeli tak to zapoznajcie się proszę z reklamą znajdującą się na stronie

 1. Według Piotra Wiśniewskiego, dwóch byłych piłkarzy Wisły Kraków reprezentujących obecnie Lechię – Michał Chrapek i Paweł Stolarski mogą zostać wypożyczeni pod Wawel. Ten pierwszy ma mieć też propozycję ze Śląska Wrocław.
 1. Ten sam redaktor jest zdania, że możliwe jest odejście z Lechii defensywnego pomocnika, Aleksandara Kovacevicia (prawdopodobne wypożyczenie do ligi norweskiej).
 1. Czesław Michniewicz zaprzeczył, jakoby Bruk-Bet Termalica Nieciecza była zainteresowana sprowadzeniem Mateusza Matrasa z Pogoni Szczecin (za Michał Trela).
 1. Michał Trela poinformował, że jutrzejszy trening Bruk-Betu odbędzie się bez Bartłomieja Babiarza, Mateusza Kupczaka (powrót z wczasów), Artema Putiwcewa (święta prawosławne), Vlastimira Jovanovicia (narodziny dziecka), Romana Gergela, Patrika Misaka i Davida Guby (kadra Słowacji).
 1. Zazwyczaj dobrze zorientowany janekx89 przekazał, że Vytautasowi Cerniauskasowi nie udało się rozwiązać kontraktu na Cyprze, w związku z czym nowym bramkarzem Korony będzie Dusan Pernis. Według niego, Milos Krasić (Lechia) ma ofertę z MLS.
 1. Wojciech Malanowski – naczelny Sofa Sport jest zdania, że Steaua Bukareszt jest zdeterminowana, by pozyskać ze Śląska Piotra Celebana.
 1. Krzysztof Kaźmierczak informuje, że w 2017 roku weszła w życie klauzula wiążąca Dariusza Dudkę z Lechem do 2018 roku.
 1. Były piłkarz m.in. Wisły Kraków czy Rakowa Częstochowa – Dawid Kamiński ma zostać nowym piłkarzem Widzewa Łódź (za gol24.pl).

Czytaliście nasz pierwszy dzisiejszy raport? Znajdziecie go TUTAJ